Nisan 2011

diş çürüğü

dişte oluşan kavite

FİSSÜR ÖRTÜCÜLER

Fissür Örtücü ( Fissure Sealant)


" Dişlerin çiğneme yüzeyleri üzerine dişhekimi tarafından profesyonel bir uygulama olarak yapılan fissür örtücü ( fissure Sealant) fluorid ile birlikte kullanııdığında, diş çürüğünü önleyici önemli bir koruyucu tedbirdir … birlikte kullanımları neredeyse tüm çocuklarda diş çürüklerini ortadan kaldırıcı bir etkiye sahiptir." 

BESLENME VE ÇÜRÜK

 Beslenme ve Diş Çürüğü ( veya Diyet ve Diş çürüğü)


"Şeker ve diğer karbonhidratların diş çürüğü oluşumundaki rolü çok büyüktür. Neredeyse tüm karbonhidratlar çürüğü teşvik edici özelliklere sahiptir."

KORUYUCU DİŞHEKİMLİĞİ

  

Koruyucu Dişhekimliği – Diş ve Diş eti Bakımı

"...Diş çürükleri ve periodontal hastalıklar, diş fırçalama ve diş ipi kullanımı gibi günlük ağız bakımı uygulamaları ile önlenebilir. Aynı şekilde dişhekiminizin yapacağı profesyonel bakım ile diş plağı ve diş taşlarının giderilmesinin periodontal sağlığı (dişeti sağlığı) geliştirdiği kanıtlanmıştır.”

AĞIZ SAĞLIĞI

  

Ağız sağlığı – Diş ve diş eti bakımı


Ağız-diş sağlığının sağlanması ve korunması profesyonel ( dişhekimi tarafından yapılan) bakım ile tamamlanan bireysel bir çabayı gerektirir. Diş fırçalama ve diş ipi kullanımı gibi günlük ağız sağlığı uygulamaları, iyi bir şekilde gerçekleştirildiğinde diş çürüklerini ve diş eti hastalıklarını önleyebilir.
 

Professional background

Personal background

Academic background

Klinik özgeçmişim

Mesleki özgeçmişim