PRİMADENT TARİHÇE ve KURULUŞ

 

TARİHÇE VE KURULUŞ:

Primadent Ağız, Diş Sağlığı ve İmplantoloji  kliniğinin kuruluş temelleri 1986 yılına dayanır. 1986 yılı sonunda  Mithatpaşa Caddesi  49/1  adresinde  Dr. Ateş Parlar tarafından  Dr. Şebnem Parlar birlikte çalışmaya başladıkları  Dişhekimi muayenehanesi bugünkü Primadent için ilk temelin atılması olmuştur. Tek  unit ile çalışmaya başlayan bu mütevazi muayenehane  daha sonra iki ünit  sayısına çıkmıştır.  1993 yılında Şebnem ve Ateş Parlar’ın Amerika’dan dönmesini takiben  yeni ünitlerin  eklenmesiyle çok ünitli bir muayenehane olarak  çalışmaya devam etmiştir. 1986  yılından  1996 yılına kadar olan 10 yıllık süreçte kurucuların yanı sıra  genç dişhekimleri de   Dr. Ateş Parlar’ın  asistanı olarak kısmi zamanlı çalışmışlardır. Bu süre zarfında  yardımcı personel olarak  Yılmaz, Aylin Nilüfer ve Tuğba  görev almışlar, temizlik işlerinde ise Hürü Özkan yardımcı olmuştur.  İmplantoloji alanındaki  ilk uygulamalar 1991 yılı sonunda Ateş Parlar tarafından başlatılmıştır. Kurulduğu andan itibaren yenilikçi, gelişimci ve önderlik ruhu Primadent’in değişmez özelliği olmuştur.

 

1996 yılında Doç.  Dr.  Ateş Parlar ve Dr. Dt.  Şebnem Parlar’ın  Cinnah Caddesi  50/5 adresinde  açtıkları üç ünitli modern Dişhekimi muayenehanesi ile  bu günkü Primadent’e bir adım daha yaklaşılmıştır. 1998 yılında  şirket haline dönüşüm ve  PRİMADENT AĞIZ, DİŞ SAĞLIĞI VE İMPLANTOLOJİ  MERKEZİ  adı altında “Diş Kliniği” oluşumu yönünde gelişme devam etmiştir. Genç dişhekimleri,  Ateş Parlar’ın ameliyatlarında asistanlık yapmak üzere  kısmi zamanlı olarak Primadent kliniğinde   bulunmuşlardır.  Bu dönemin başlangıcında  dişhekimi yardımcıları olarak  Tuğba ve Süheyla görev almışlar, 1999 yılında Demet Çaykara Primadent ailesine katılmıştır. 2004 yılında katılan Sibel Malkoç’u  Gülbin Gökdemir izlemiştir. Ateş Parlar,  1991 yılından itibaren İmplantoloji ve Periodontal rejenerasyon konularında kurs ve eğitimler vermeye başlamış ve bu etkinlikler 1993 yılından sonra yoğunlaşarak devam etmiştir. Primadent’in bugün çeşitli türden Dişhekimliği yetkinlik eğitimleri veren “IDEA “ oluşumunu  içinde barındırmasının temelleri o günlerde atılmıştır.  Ateş Parlar’ın ameliyatlarını izlemek ve asiste etmek üzere Primadent’e gelen  Dişhekimi Doktora Öğrencileri arasından  önce Dr. Cem Yıldız ve daha sonra da Dr. Eylem Ayhan Primadent kalıcı kadrosuna katılarak kısmi zamanlı Dişhekimi olarak çalışmaya başlamışlardır.  Prensibi ve başarısının sırrı “ÇALIŞMAK VE DAHA FAZLA ÇALIŞMAK” olan Primadent kurucuları Ateş ve Şebnem Parlar yenilikçi, gelişimci ve önderlik ruhu ile 2005 yılında bir adım daha atarak Diş Kliniği ve Dişhekimliği eğitim merkezi kurmak üzere bugünkü adresinde 850 m2 lik  iki katlı   yeri tutmuşlardır. Yeni kliniğin inşaat ve iç dekorasyon çalışmaları sırasında Prof. Dr. Ateş Parlar’ın 1999 yılından bu yana  İmplantoloji eğitim ve kurslarından çalışma arkadaşı olan Doç. Dr.  Celal Bahadır Giray’da yeni Primadent yapılanmasına  üçüncü ortak olarak katılmıştır. 2006 yılı Mart ayı sonunda yeni Primadent tüm hazırlıkları tamamlanmış olarak kapılarını açmış ve hasta kabul etmeye başlamıştır. Kurucu – ortaklar Prof. Dr.  Ateş Parlar, Dr.  Dt.  Şebnem Parlar ve Doç. Dr.  C. Bahadır  Giray’ın yanısıra Dr. Dt.  Nesrin Şahin, Dr. Dt.  Cem Yıldız ve Dr. Dt.  Eylem Ayhan Primadent’in bugünkü  daimi Dişhekimi kadrosunu oluşturmaktadırlar. Primadent’in  yeni yerinde Dişhekimliği tedavi hizmetlerinin yanısıra ilki 8 Nisan 2006 da yapılmak üzere İDEA oluşumu çerçevesinde Nisan 2008’e kadar 20’ den fazla eğitim ve kurs gerçekleştirilmiştir.

 

Yenilikçi, gelişimci ve önderlik ruhunu  daima koruyan, ve çok çalışmaktan hiç vazgeçmeyen yapısı ile Primadent, hizmet ve eğitim üretimini  daha sistemli ve verimli  gerçekleştirebilmek üzere 2008 Mart ayından itibaren işletme ve organizasyon yapısını geliştirme çalışmalarına başlamıştır.